WYWIAD Z PRELEGENTEM

Radosław Taraszka

Senior User Experience Designer związany z branżą od 2010 roku. W UXPin od 2015 roku zajmuje się projektowaniem rozwiązań opartych o doświadczenia użytkowników. Wcześniej związany z Ideacto, Divante oraz WitFlow.

Radek będzie pracował z uczestnikami w czwartym dniu traktującym o prototypowaniu. Pomoże w urzeczywistnieniu pomysłów i przekuciu ich w pierwsze prototypy.

Pytanie #1

Jakie jest Twoje stanowisko - gdzie pracujesz?

Product Leader w UXPin - polskim startupie oferującym narzędzie dla zespołów projektowych.

Pytanie #2

Przybliż nam w skrócie jak wygląda Twoja praca / typowy dzień w pracy?

Generalnie chociaż pracuję często nad kilkoma elementami na raz, w różnych częściach naszego biznesu, to wprowadziłem pewną rutynę w pracy. Pozwala mi ona kontrolować postępy w projektach oraz analizować, czy pracuje właśnie nad najbardziej niezbędnym elementem. Zaczynam od sprawdzenia narzędzi do komunikacji (email, slack) i określenia ich priorytetów w porównaniu do planu na dzień.

Następnie najczęściej zajmuje się sprawdzeniem analityki dla toczących się projektów i razem z tym wszystkim pojawiam się na daily konkretnych projektów gdzie przedstawiamy z zespołami postępy z dnia poprzedniego i opowiadamy o planach na dzień dzisiejszy.

Następnie jest czas na tę najbardziej kreatywną część dnia - analizę problemów, projektowanie, badanie. Tutaj staram się mieć kilka godzin, w których nie mam żadnych dodatkowych spotkań.

Pod sam koniec dnia mamy spotkania między zespołami polskim i amerykańskim, gdzie analizujemy postępy i plany w szerszym ujęciu czasowym.

Pytanie #3

Skąd u Ciebie zainteresowanie projektowaniem?

Karierę zawodowa jako projektant zacząłem w dużej mierze z przypadku, chociaż patrząc z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że wiele rzeczy “pchało” mnie w tym kierunku.

Rodzice myśleli, że zostanę informatykiem, ja w liceum chciałem uczyć historii, a zostałem… produktowcem ;)

Jednak dla mnie te wszystkie drogi prowadziły do tego kim jestem teraz i moja wrodzona ciekawość poznawania i próbowania właśnie w tym zawodzenie znalazła swoje ujście.

Pytanie #4

Jakie cechy są Twoim zdaniem kluczowe na początku kariery projektanta/badacza?

Ciekawość

Otwartość

Empatia

Wytrwałość

Oryginalność

Pytanie #5

Dlaczego warto przyjść na UX Skills 2017?

Bo to unikatowa szansa nauczenia się metod projektowania skupionego na UX pracując na własnym, wybranym projekcie.

Zdjęcia
z naszych warsztatów

Porozmawiajmy o UX

Masz ochotę wpaść do nas i pogadać?
Zapraszamy na kawę do siedziby Movade
w Gdańsku: Jaśkowa Dolina 9/5A

Mariusz: +48 517 176 363
Mateusz: +48 660 491 209
Masz pytania - napisz maila!

hello@movade.com

TOP